2018-11-23 11:43  -  HKS Odra Miasteczko Śląskie

Wygrana w ostatnim meczu i podsumowanie rundy

W ostatnim meczy drużyna rezerw (chociaż tylko z nazwy, ponieważ wystąpili zawodnicy pierwszej drużyny) wygrali z mającym ambitne cele Orłem Białym Brzeziny Śląskie. Odra już w pierwszej połowie chciała "ustwić" sobie całe spotkanie, lecz pomimo wielu szans udało się zdobyć "zaledwie" dwie bramki za sprawą skutecznie wykończonego rzutu rożnego przez Mikołaja Michnę oraz po udanej kontrze i strzale Sergiusza Hanela. Niemal od razu po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę do bramki gospodarzy trafił Kamil Walesa, który wykazał się przytomnością po wykonaniu rzutu rożnego. Niestety od tego momentu zaczęły się kłopoty i zbyt duże rozluźnienie. 10 minut po bramce Odry odpowiadają gospodarze, a ich ataki są coraz śmielsze. Po kolejnych 5 minutach pada druga bramka dla Orła i robi się tylko 3:2 dla Odry. Na całe szczęście pomimo sytuacji z jednej jak i z drugiej strony wynik nie ulega zmianie. Szczególnie niebezpiecznie zaczęło być o 81 minuty, kiedy to czerwoną kartkę ujrzał pełniący w tym meczu funkcję kapitana Bogumił Dziliński, jednak zawodnicy zwarli szyki obronne i "dowieźli" wynik.

Podsumowując całą rundę można powiedzieć, że była dobra dla zawodników rezerw. Na pewno w wywalczeniu obecnej wysokiej 9 lokaty pomógł słuszny walkower za mecz z Rozbarkiem. Ten mecz okazał się przełomowy i drużyna zaczęła punktować.  Przed zawodnikami rezerw na pewno trudna wiosna ze względu na ograniczoną możliwość pomocy zawodników pierwszej drużyny i niestety wąską kadrę, ale nie raz już udowadniali, że najlepsze mecze rozgrywają jak na mecz jedzie tylko 11 zawodników.  Dziękujemy kibicom za obecność na meczach zarówno pierwszej drużyny, rezerwy jak i młodzieży oraz oczywiście zapraszamy na wiosnę na Sportową 1 !!!