2018-10-15 10:41  -  HKS Odra Miasteczko Śląskie

Udany weekend naszych zawodników

Ubiegły weekend był dosyć dobry w wykonaniu obu naszych seniorskich drużyn . W sobotę "jedynka" zmierzyła się na cieżkim terenie w Dąbrowie Górniczej z Tęczą Błędów. Mecz zakończył się wynikiem 1-1 choć okazji do strzelenia bramki z jednej jak i z drugiej nie brakowało. Pierwsza bramka padła łupem gospodarzy, jednak od tego momentu to Odra coraz mocniej napierała. Wyrównanie przyszło dopiero w 80. minucie za sprawą bramki Bogumiła Dzilińskiego.

Drużyna rezerwy po obfitującym w bramki meczu zdołała wygrać 4-3 z Sokołem Zbrosławice. Pomimo wielu bramek mecz nie był zbyt porywający. Pierwszą bramkę zdobyli goście po skutecznym wykończeniu stałego fragmentu gry. Jednak niedługo później w ten sam sposób Odra wyrównała, skutecznym strzałem z głowy po rzucie rożnym popisał sie Tomek Popanda. Kolejne bramki wpadały za sprawą naszych zawodników. Najpierw ładną akcję prawą stroną wykończył Klaudiusz Szymura, a na 3-1 gola strzelił Dawid Jaskuła oddając strzał z okolic połowy boiska z rzutu wolnego. W ostatniej akcji pierwszej połowy po rzucie rożnym bramkę kontaktową zdobyli zawodnicy Sokoła. W drugiej połowie obie drużyny próbowały ataków, jednak ani jedni ani drudzy nie mieli dobrych sytuacji. W 59. minucie błąd obrońcy gości wykorzystał ponownie Klaudiusz Szymura i wydawało się, że zawodnicy ze Zbrosławic już się nie podniosą. Jednak w 73. minucie wykorzystali oni sprawny kontratak i jak się później okazało ustalili wynik meczu na 4:3